Suzuki Vitara s dobrou ergonómiou

Nové kompaktné SUV doslova nabáda k pohodlnému nastupovaniu a vystupovaniu. Priestrannosť vozidla ocenia aj vaše nohy, hlavne počas dlhých ciest.

Suzuki Vitara dokáže poriadne zatiahnuť

Nová Vitara môže odviezť takmer 600 kilogramový náklad vrátane vodiča. Skvelo sa vydarilo aj naladenie jej podvozku. Prevezie vás ako vo vatičke v rýchlejších zákrutách aj mimo asfaltovaných ciest. Ostré zákruty zvláda až hravo. Vďačí za to aj prekvapivo nízkej hmotnosti. Nami skúšaná verzia s pohonom všetkých kolies sa s hmotnosťou 1 160 kg môže smelo zaradiť medzi superštíhle modelky v rámci kompaktných SUV.

Pestré možnosti výbavy

Individualita je tu pojem, ktorý sa dá skloňovať vo všetkých pádoch. Počnúc farbami (tyrkysová Atlantis, oranžová Horizont a slonovinová Savana), až po zmysluplné prvky bezpečnostnej výbavy akým je systém RBS, ktorý obsahuje radarom riadenú funkciu predprípravy bŕzd v kritických situáciách. Na Slovensku bude nové Suzuki Vitara v predaji od marca roku 2015. Bez akýchkoľvek pochybností sa Suzuki podarilo postaviť na pekné 17-palcové kolesá skutočne kompaktné a dobre motorizované SUV, rozmerovo umiestnené pod modelom S-Cross. Za akú cenu, to zatiaľ zostáva otázne.

Viac informácií nájdete na http://www.suzuki.sk/vitara/prvy-test-novej-vitary-kompaktne-suv-s-musou-vahou/

(Zdroj: Auto Motor und Sport)